Witaj!

Nazywam się Paulina Hycnar i jestem autorką Wysoko Wrażliwej. Mieszkam w magicznym Krakowie, uwielbiam herbatę, szum morza i gdy ludzie są dla siebie wyrozumiali. Każdego dnia uczę się żyć w zgodzie ze sobą i obdarzać samą siebie miłością. Chociaż początki nie należały do łatwych…

Na moim blogu dzielę się tym, czego uczę się podczas mojej drogi do poznania i pokochania siebie. Ta droga rozpoczęła się, kiedy natrafiłam na termin wrażliwości przetwarzania sensorycznego (popularnie nazywany wysoką wrażliwością). Zrozumiałam wtedy niektóre z moich zachowań, które wcześniej uznawałam za swoje wielkie ograniczenia. To odkrycie pociągnęło za sobą kolejne i kolejne, jak w lawinie śnieżnej. Tak właśnie znalazłam się na ścieżce do samopoznania i samoakceptacji, którą kroczę do dziś. I cieszę się, że mogę przeżywać tę moją wędrówkę w Twoim towarzystwie!

Poznaj WysokoWrażliwa.pl

Tworząc to miejsce, dzielę się kawałkiem siebie. Moimi lekcjami i doświadczeniami, ale też potknięciami i błędami – bo z nich równie wiele się uczę. Staram się wypuszczać w świat dobre i wartościowe treści, które będą czułym dodatkiem w procesie rozwoju osobistego. Czasami są to obszerne artykuły poparte badaniami naukowymi, a innym razem całkiem proste podcastowe pogadanki, które przypominają, że dobre rozwiązania wcale nie muszą być skomplikowane.

WysokoWrazliwa.pl to miejsce dla każdego, kto wyciąga coś dla siebie z udostępnianych tu treści. Po prostu. Cieszę się, że jesteś!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Nie jestem psychologiem. Tak jak większość moich Czytelniczek, jestem kobietą w drodze do poznania i pokochania siebie. Moimi treściami i produktami wspieram kobiety w rozwoju osobistym, dzieląc się własnym doświadczeniem i wskazówkami, w których odnalazłam pomoc. Pokazuję na własnym przykładzie, jak można odkryć siebie i żyć w zgodzie ze sobą. Współpracuję również ze specjalistami zdrowia psychicznego i zawsze dostarczam rzetelną wiedzę. Nie udzielam jednak konsultacji psychologicznych ani żadnego rodzaju porad indywidualnych. Żadna z moich treści nie powinna być zamiennikiem kontaktu z psychologiem czy terapii, a udział we wszystkich moich projektach jest całkowicie dobrowolny.

Dzięki temu mogę nawiązać szczerą i prawdziwą więź z moimi Czytelniczkami, które stanowią zdecydowaną większość wszystkich osób odwiedzających tego bloga. Poza tym, to właśnie kobiety lepiej rozumiem – bo jestem jedną z nich. Moim celem nie jest wykluczenie wysoko wrażliwych mężczyzn – wręcz przeciwnie! Panowie są tu bardzo mile widziani i jestem pewna, że używany przeze mnie rodzaj żeński nie będzie stanowił przeszkody do czerpania wiedzy z moich treści.

Kiedyś, podczas jednej z wizyt, moja psycholog potwierdziła, że należę do osób o wysokim wskaźniku wrażliwości przetwarzania zmysłowego. Ale to był początek, a nie koniec mojej drogi do poznania siebie… Bo nigdy nie określałam się jako wysoko wrażliwa osoba, by usprawiedliwiać tym jakieś moje zachowania czy uważać się za lepszą. Nadal pracuję nad sobą i się rozwijam, a wiedza o wysokiej wrażliwości po prostu mi w tym pomaga.

Jestem świadoma tego, że wysoka wrażliwość jest nowym aspektem w psychologii, dlatego nie każdy uznaje ją za prawdziwą. Niektórzy psychologowie uznają to za początek nowych badań nad temperamentem, inni uważają, że to wymysł marketingowy. Szanuję każdą opinię i nie zamierzam się wykłócać. Ja interpretuję siebie jako wysoko wrażliwą osobę, jednocześnie nie tworzę nowych definicji ani diagnoz. Nikomu nie narzucam też mojego zdania. Cieszę się, że powstaje coraz więcej badań, które – mam nadzieję – niedługo wszystkim nam rozjaśnią tę sprawę. A tymczasem, bądźmy dla siebie dobrzy…

Kontakt

Porozmawiajmy!

Jeśli chcesz do mnie napisać, zapraszam do kontaktu poprzez adres podany poniżej. Postaram się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Pamiętaj proszę, że nie udzielam porad psychologicznych ani konsultacji.

Szczegółowe informacje dotyczące współpracy promocyjnej przekazuję drogą mailową po otrzymaniu zapytania ofertowego.

Czuj się zaproszona!

Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do mnie w samoodkrywaniu.

Zaobserwuj mnie na Instagramie i zobacz, jak wygląda świat moimi oczami!

Do zobaczenia!